Ç.D.M.B. İstanbul

Ç.D.M.B. İSMMMO Başkan Adayı Yücel AKDEMİR Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

İnanıyorum ki, dostlukla, inançla ve omuz omuza yola devam eden bir meslektaş dayanışması, en umutlu, en gururlu birlikteliklerden biridir. Çünkü bu, bir emek yoldaşlığıdır. Bugüne kadar, sürekli mesleğimizi bu bilinçle geliştirirken, bu yolu birlikte kat ettik.

Bugün, mesleğimizin en saygın mesleklerden birisi olduğunu görüyoruz. Ama daha alacağımız çok yol var ve durmayacağız. Çünkü “Yarınlar yorgun ve bezgin kimselere değil, rahatını terk edebilen gayretli insanlara aittir.”

Odamızın başarılarına, yeni projelerimizle başarılar eklemeye devam edeceğiz. Çünkü her gün bir başlangıç ve her başlangıç, yepyeni çözümlerle yola çıkmamızı gerektiriyor. İnsanın doğasında olan sürekli gelişim tutkusu, mesleki olarak bizim de sürekli gelişim hedefinde kararlılıkla yürümemizi sağlıyor.

Ayrıca biliyoruz ki, bir mesleğin gelişmesi, ülkemizin gelişmesi için en önemli yoldur. Biz bu yolu, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyoruz. ÇDMB’nin birliktelik, mücadele ve insan odaklı yapısını Atatürk ilkeleriyle yarattık.

Bugün de aynı heyecan, aynı kararlılıkla birlikte yürümeye devam ediyoruz. Biz 100 yıldır memleket, 30 yıldır meslek sevdasıyla buradayız. Ve sürekli gelişim sözümüzle burada olmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin geleceğinin yolu, mesleğimizin geleceğinin yolu aydınlık. Hep birlikte yılmadan, aynı heyecanla, aynı coşkuyla türkümüzü söylemeye devam edeceğiz.

Yücel Akdemir
ÇDMB İSMMMO Başkan Adayı